Робоча нарада щодо виконання держзамовлення на літаки Ан-178

На ДП “ХМЗ “ФЕД” відбулась робоча нарада з питань виконання контракту, підписаного з Міноборони наприкінці 2020 року за участю Президента України Володимира Зеленського, на виготовлення трьох військово-транспортних літаків Ан-178. В нараді взяли участь представники компаній-виробників авіаційної техніки та комплектуючих виробів, а також представники підприємств-замовників.

Були обговорені питання з імпортозаміщення комплектуючих, відродження системи профтехнавчання та об’єднання зусиль виробництва і вищих навчальних закладів у підготовці кваліфікованих кадрів.

На нараді було наголошено, що фахівці ДП “Антонов” активно працюють над виконанням контракту з виготовлення Ан-178, до якого залучений і ДП “ХМЗ “ФЕД”. Спільно з українськими партнерами ми виготовляємо понад 300 агрегатів на цю модифікацію літака.

На своєчасному виконанні контракту наголосили директор Концерну Юрій Гусєв та Віце-прем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

В ході зустрічі була презентована Державна цільова науково-технічна програма розвитку авіаційної промисловості України на 2021-2030 роки, проєкт якої пройшов громадське обговорення і направлений на відповідне погодження до центральних органів виконавчої влади. Це перший і не останній крок до відродження вітчизняного авіапрому.