«Кубок Чорного моря-2018»

Знову заводська команда яхти «Барс» повернулася зі змагань з перемогою. Наші яхтсмени зайняли друге місце у відкритій парусній регаті «Кубок Чорного моря-2018», яка проходила в столиці українського вітрильного спорту – місті Одеса.

З 22 по 26 серпня в п’яти крейсерських перегонах брали участь спортсмени з Києва, Харкова та Одеської області, де цьому виду спорту приділяється дуже велика увага. До речі, наша команда єдина на цих змаганнях представляла своє підприємство – машинобудівний завод «ФЕД». В основному в змаганнях брали участь приватні човни.

За п’ять днів пройшло п’ять крейсерських перегонів. Перші – протяжністю сімдесят миль – пройшли вночі при сильній хвилі та штормовому вітру. Але це не завадило нашим яхтсменам впоратися з поставленим завданням. Чотири гонки проходили в сприятливих погодних умовах: при легкому вітрі і невеликій хвилі, що також сприяло хорошому результату.

Вручаючи заслужену нагороду капітану «Барса» Олегу Каплуну і всій заводській команді, організатори регати висловили велику подяку за участь у змаганнях, підкресливши, що харків’яни, які не мають можливості тренуватися на морських просторах, показали такий високий результат, залишивши позаду яхтсменів з Одеси.

За словами Олега Каплуна, друге місце у парусній регаті це, безумовно, заслуга всіх наших спортсменів. Але на окрему подяку заслуговує керівництво підприємства в особі директора Д.А. Леонова, його заступника В.П. Апухтіна і, звичайно ж, нинішнього заступника генерального директора ДК «Укроборонпром» з авіабудування О.Ю. Пащенка, який, будучи керівником ДП «ХМЗ «ФЕД», виділив кошти на відновлення яхти і підготовку спортсменів.

Велику подяку яхтсмени висловлюють і водієві 36 цеху Едуарду Миколайовичу Шмараєву, він благополучно доставив яхту до місця проведення регати.

З приходом осені сезон парусного спорту буде закрито. На наступний рік заводські спортсмени запрошені для участі в Чемпіонаті України, а також у Кубку «Кор Кароліна», який пройде в Болгарії. Гонка за традицією буде присвячена болгарину, який поодинці здійснив на яхті класу «Картер-30» навколосвітню подорож.

І. Підяк.