«Кубок Чорного моря-2018»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Знову заводська команда яхти «Барс» повернулася зі змагань з перемогою. Наші яхтсмени зайняли друге місце у відкритій парусній регаті «Кубок Чорного моря-2018», яка проходила в столиці українського вітрильного спорту – місті Одеса.

З 22 по 26 серпня в п’яти крейсерських перегонах брали участь спортсмени з Києва, Харкова та Одеської області, де цьому виду спорту приділяється дуже велика увага. До речі, наша команда єдина на цих змаганнях представляла своє підприємство – машинобудівний завод «ФЕД». В основному в змаганнях брали участь приватні човни.

За п’ять днів пройшло п’ять крейсерських перегонів. Перші – протяжністю сімдесят миль – пройшли вночі при сильній хвилі та штормовому вітру. Але це не завадило нашим яхтсменам впоратися з поставленим завданням. Чотири гонки проходили в сприятливих погодних умовах: при легкому вітрі і невеликій хвилі, що також сприяло хорошому результату.

Вручаючи заслужену нагороду капітану «Барса» Олегу Каплуну і всій заводській команді, організатори регати висловили велику подяку за участь у змаганнях, підкресливши, що харків’яни, які не мають можливості тренуватися на морських просторах, показали такий високий результат, залишивши позаду яхтсменів з Одеси.

За словами Олега Каплуна, друге місце у парусній регаті це, безумовно, заслуга всіх наших спортсменів. Але на окрему подяку заслуговує керівництво підприємства в особі директора Д.А. Леонова, його заступника В.П. Апухтіна і, звичайно ж, нинішнього заступника генерального директора ДК «Укроборонпром» з авіабудування О.Ю. Пащенка, який, будучи керівником ДП «ХМЗ «ФЕД», виділив кошти на відновлення яхти і підготовку спортсменів.

Велику подяку яхтсмени висловлюють і водієві 36 цеху Едуарду Миколайовичу Шмараєву, він благополучно доставив яхту до місця проведення регати.

З приходом осені сезон парусного спорту буде закрито. На наступний рік заводські спортсмени запрошені для участі в Чемпіонаті України, а також у Кубку «Кор Кароліна», який пройде в Болгарії. Гонка за традицією буде присвячена болгарину, який поодинці здійснив на яхті класу «Картер-30» навколосвітню подорож.

І. Підяк.