Спростування недостовірної інформації на інтернет-ресурсі «Zалізниця»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Стосовно факту опублікування статі 17.07.2019 р. на інтернет-ресурсі «Zалізниця» (zbk.org.ua) «ПІСЛЯ ПУБЛІКАЦІЇ ZБК ЗАВОД «УКРОБОРОНПРОМУ» ПОЧАВ ВИГРАВАТИ ТЕНДЕРИ УЗ… АЛЕ БЕЗ «ЗРАДИ» НЕ ОБІЙШЛОСЯ», що містить як достовірні дані так і необ’єктивні оцінки автора публікації.
Державне підприємство «ХМЗ «ФЕД» є єдиним сертифікованим на території України виробником гальмівного обладнання для залізничного транспорту, а саме – повітророзподільника 483М, до складу якого входить:
– магістральна частина;
– головна частина;
– робоча камера, яка на сьогодні знаходиться в стадії освоєння за програмою імпортозаміщення.
В статі зазначено, що ДП «ХМЗ «ФЕД» приймало участь в тендерах АТ «Укрзалізниця» на постачання запасних частин гальмівного обладнання рухомого складу не в повному обсязі.
У зв’язку із цим слід звернути увагу на те, що пунктом 10.1 затвердженої редакції Договору постачання з АТ «Укрзалізниця» передбачено: «За порушення строків постачання ПОСТАЧАЛЬНИК оплачує ЗАМОВНИКУ пеню у розмірі 0,1% від суми непоставленої в строк Продукції на умовах передбачених п.5.2. зазначеного Договору, за кожен день прострочення, а за прострочення понад 10 календарних днів додатково стягується штраф у розмірі 15% від суми непоставленої в строк Продукції».
Також ускладнює співпрацю той факт, що ДП «ХМЗ «ФЕД», як виробник, не має будь-якої можливості планувати виробництво у зв’язку з окремою процедурою отримання рознарядки, не дивлячись на вже підписаний договір, та можливість замовника в односторонньому порядку відмовлятися від замовлення.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги отриманий під час неодноразової участі у тендерних процедурах АТ «Укрзалізниця» та інших компаній досвід, нашим підприємством було прийнято рішення про участь у Лотах №1 тендерної процедури №№ UA-2019-04-10-000837-c,
UA-2019-04-10-002667-a, UA-2019-04-10-001688-b, UA-2019-04-10-001681-b, UA-2019-04-10-000892-c, UA-2019-04-10-001727-b, UA-2019-04-10-000940-c, у Лотах №1, 2 тендерної процедури UA-2019-04-10-002811-a на поставку об’єму продукції виходячи із залишків незавершеного виробництва та складу напівфабрикатів підприємства для уникнення ризику невиконання умов постачання, і, як наслідок, штрафних санкцій значного розміру.
Жодним чином дане рішення не стосується можливості виникнення домовленості ДП ХМЗ «ФЕД» з іншими учасниками або у зв’язку із примушенням нашого підприємства невстановленими особами до подібного роду дій.
Стосовно інформації про двократне завищення цін ДП «ХМЗ «ФЕД» на запасні частини гальмівного обладнання – інформація є неправдивою.
Так, в період з 2018 по 2019р. ціни на продукцію залізничного напряму змінювались в незначній мірі, про що свідчать інформація, яка розміщена на відкритому порталі «Prozorro.gov.ua».
Окремо звертаємо увагу на значне зростання відтермінування оплати в документації Філії «ЦЗВ» АТ «Укрзалізниця» з 10 банківських днів у грудні 2018 року до 30 банківських днів у 2019 році, що також впливає на зростання рівня цін, оскільки заморожує оборотні кошти будь-якого постачальника і кредитує вказаний суб’єкт господарювання на значно більший термін.
У той же час із інформації, яка перебуває у вільному доступі, відомо, що заборгованість АТ «Укрзалізниця» перед своїми постачальниками може досягати навіть 150 днів прострочення з дати отримання вказаним Акціонерним товариством продукції.
Також повідомляємо, що у грудні 2018р. ДП «ХМЗ «ФЕД» надавало пропозицію на комплект головної та магістральної частини повітророзподільника без робочої камери. При публікації статті автором статі не взято до уваги, що як в минулому так і поточному році підприємство брало на себе зобов’язання на постачання тільки головних та магістральних частин повітророзподільника без робочих камер, фактично порівнюється вартість повного комплекту продукції з комплектом без робочої камери.
Державне підприємство «ХМЗ «ФЕД», як учасник Державного Концерну «Укроборонпром», систематично опікується станом своєъ ділової репутації. Для цього здійснюється моніторинг друкованих та електронних засобів масової інформації з метою виявлення і оцінки достовірності та об’єктивності відомостей, що стосується Підприємства.
Наведені у статті недостовірні дані можуть мати правові наслідки.
Так, у відповідності до ст. 30 ЦКУ автор публікації – фізична особа, був зобов’язаний переконатися у достовірності інформації, яка планувалася ним бути поширеною.
Стаття 32 Конституції України гарантує кожному право вимагати вилучення недостовірної інформації та право на відшкодування шкоди, завданої такою інформацією.
Згідно із ППВСУ від 27.02.2009 №1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної особи та юридичної особи» відповідальність за розповсюдження несе не тільки автор, а і власник веб-сайту на якому розміщена така інформація.
Чинне законодавство, що регулює діяльність ЗМІ в т.ч. с. 33 ЗУ «Про інформаційні агентства» встановлює право вимагати спростування розповсюджених відомостей, що не відповідають дійсності.
Виходячи з наведеного, враховуючи, що опубліковані данні не відображають фактичного стану справ, вводять в оману аудиторію сайту, пропонуємо спростувати данні викладені в статті «ПІСЛЯ ПУБЛІКАЦІЇ ZБК ЗАВОД «УКРОБОРОНПРОМУ» ПОЧАВ ВИГРАВАТИ ТЕНДЕРИ УЗ… АЛЕ БЕЗ «ЗРАДИ» НЕ ОБІЙШЛОСЯ» від 17.07.2019 року.