31.08.2017 В Харкові пройшов «День шани воїнів АТО  і волонтерів»

В Харкові пройшов «День шани воїнів АТО і волонтерів»

 Ця дата була обрана не випадково. 24 серпня 2014 року Україна відзначила День незалежності, а 29 серпня в нашій країні сталася трагічна подія - Иловайский котел, при виході з якого російські війська, що вторглися на територію України, холоднокровно розстріляли колону українських солдатів і офіцерів, що виходили по «зеленому коридору» з оточення. Потім були бої за Донецький аеропорт, Дебальцеве, Світлодарськ дуга ...,де кожен день наші бійці зі зброєю в руках відстоювали незалежність України, а волонтери везли в «гарячі точки» одяг, ліки та харчування; в мирних містах допомагали пораненим, переселенцям, сім'ям солдатів, загиблих на Донбасі.

«День шани воїнів АТО и волонтерів" пройшов за підтримки та участі Харківської обласної державної адміністрації та Всеукраїнського об'єднання учасників бойових дій, волонтерів та волонтерських груп в Харківській області: «Ставай поруч», «Сестра милосердя», «Південний пост", "Нагодуй солдата", "Громадська самооборона", "Євромайдан Харків", "Автомайдан Харків", "Схід і Захід разом","Берегиня" та багатьох інших.

 Співорганізаторами заходу також виступили Харківський машинобудівний завод «ФЕД» і прокуратура Харківської області. Ініціативу проведення такого дня в прифронтовому Харкові підтримали учасники бойових дій з різних бригад і батальйонів Нацгвардії, СБУ, МНС і прикордонники, які брали участь в антитерористичній операції.

26 серпня представники облдержадміністрації разом з учасниками бойових дій, волонтерами та сім'ями загиблих солдатів і офіцерів побували на військовому кладовищі, де поховані захисники України. Представники Української православної церкви Київського патріархату провели там громадянську панахиду за загиблими.

На площі Свободи було розгорнуто величезний прапор, зшитий з прапорів бойових частин і волонтерських організацій Харкова і Харківської області, які брали участь в антитерористичній операції. Після Харкова його пронесуть у багатьох великих містах України, він буде доповнений прапорами бойових частин з інших областей і 14 жовтня знову розгорнуть на головній площі нашого міста.

26 серпня з розгорнутим прапором воїни, волонтери і харків'яни, одягнені в українські вишиванки, пройшли по вулиці Сумській до нашого заводу, де в конференц-залі ДП «ХМЗ» «ФЕД» відбувся святковий концерт. А до його початку воїнів АТО і волонтерів в холі конференц-залу пригощали гарячим чаєм та солодощами.


Інна Підяк, начальник відділу зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ ДП «ХМЗ «ФЕД».